ŚWIĘTO PATRONALNE DOMU OJCA GWIDONA 2019
Ojciec Gwidon z Montpellier to Założyciel Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i niezawodny Patron „Domu Ojca Gwidona”.
Dziękowaliśmy Bogu za jego życie, powołanie do życia konsekrowanego, wrażliwość i otwartość serca na potrzeby drugiego człowieka
– zwłaszcza najmniejszego. Tu w Pacanowie „Dom Ojca Gwidona” tętni życiem, radością i otwartością na każdego. Tu każdy odnajdzie swoje miejsce, dobre słowo, doświadczy uśmiechu i schronienia. Stąd nikt nie wyjdzie głodny. Dziękowaliśmy Bogu za to dobro, które dzięki łasce Bożej dokonuje się w sercach dzieci i młodzieży za pośrednictwem sióstr i pracowników świeckich ale również za pośrednictwem hojnych dobrodziejów.
Z tej okazji dnia 2 lutego odbyła się coroczna uroczysta Msza święta w intencji prowadzonego dzieła, za wszystkich wychowanków,
siostry, pracowników, przedstawicieli Urzędów z którymi Palcówka współpracuje oraz za dobroczyńców.
Mszy świętej przewodniczył ks. Paweł Klimczak z Towarzystwa Ducha Świętego, a koncelebrowali: ks. Prałat Leszek Domagała, ks. Kapelan Józef Kusek, ks. Rafał Gudwański i o. Piotr Graduszewski.  Po Mszy św. zakończonej ucałowaniem relikwii o. Gwidona wszyscy udali się na część artystyczną. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „Ojciec Gwidon w żywych obrazach” oraz tańce. 
Kolejnym punktem programu był wspólny obiad i zabawa karnawałowa, którą poprowadzili państwo Ewa i Mariusz Maliga.
Na zabawę przybyły również dzieci  z  grupy modlitewnej „Płomyki Ducha Świętego” w Pacanowie. Wszyscy świetnie się bawili.
Po zabawie wszyscy wychowankowie otrzymali prezenty.
 
Dzieci i młodzież dziękują za wszystkie otrzymane dary i radość płynącą w tym dniu.