Wakacje w Nieporęcie 25.07-11.08.2020 r.

W tegoroczne wakacje mieliśmy okazję ponownie odwiedzić malownicze Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie.

Pogoda, która towarzyszyła nam podczas wypoczynku, pozwoliła aktywnie spędzać czas na plaży. Poza pływaniem, budowaniem z piasku, dzieci chętnie grały w piłkę plażową oraz spędzały czas na rowerkach wodnych. Popołudniami wychodziliśmy na pobliski plac zabaw, graliśmy w piłkę nożną oraz jeździliśmy na rolkach wzdłuż rzeki.

Dzięki Fundacji „Ogród Edukacji”, KWG „W Rumiankowym Ogrodzie” oraz Zielony Labirynt, spędziliśmy popołudnie w labiryncie z kukurydzy. Dzieci miały za zadanie odszukać wszystkie pieczątki ukryte w kukurydzy. Okazało się to ogromnym wyzwaniem! Po wyjściu z labiryntu mogliśmy odpocząć w ogrodzie, strzelać z łuku lub nauczyć się robić przeróżne rzeczy z balonów.

Będąc tak blisko stolicy, postanowiliśmy także zwiedzić Warszawę. I ponownie, dzięki Fundacji Ogród Edukacji, pani Agnieszce Jędrzejczak- Miętek oraz panu Robertowi Janickiemu, mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Wojska Polskiego. Mogliśmy od środka zobaczyć sprzęt wojskowy, czołgi, samoloty, śmigłowce oraz pojazdy pancerne.
W środku dostaliśmy także piękną lekcję historii. Podziwialiśmy eksponaty z bitew oraz stroje żołnierzy.

Po powrocie do przeszłości, przyszedł czas na nieco rozrywki w Muzeum „Świat Iluzji”. Mogliśmy zobaczyć tam wiele zjawisk przeczącym prawom fizyki oraz liczne iluzje optyczne.
Będąc w Warszawie, przechadzaliśmy się Starówką oraz znaleźliśmy chwile relaksu w Ogrodzie Saskim i w Łazienkach Królewskich.

Bardzo ciepło wspominamy wakacje w Nieporęcie.