Święto Patronalne naszego Domu /05.02.2022r./

Dom Ojca Gwidona po raz kolejny obchodził swoje Święto Patronalne oddając cześć naszemu Patronowi bł. Gwidonowi z Montpellier. Uroczystość odbyła się 05.02.2022 r. Rozpoczęła się Mszą świętą w zakonnej kaplicy Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Przewodniczył jej ks. Wiesław Święch SCJ (kapelan sióstr), w koncelebrze wzięli udział ks. Prałat Leszek Domagała i ks. Stanisław Gruca SCJ. W Eucharystii czynnie uczestniczyli wychowankowie, a oprawą muzyczną zajął się nasz zespół muzyczny złożony z młodzieży Domu Ojca Gwidona, pana Mariusza i Siostry Dyrektor.

Po Eucharystii wszyscy udali się do naszego „starego” domu, gdzie została zaprezentowana prezentacja multimedialna przypominająca wydarzenia związane z życiem naszego domu od 31 lat. Wszyscy mogli podziwiać zmieniające się warunki życia naszych wychowanków oraz trud włożony w ich wszechstronny rozwój. Zdjęcia upamiętniały ważne wydarzenia z życia poszczególnych dzieci jak i całego domu. Na chwilę wszyscy przenieśli się w różne zakątki naszej ojczyzny oraz do Włoch i Szwajcarii, gdzie wychowankowie spędzali wakacje. Ukazana była także praca, nauka i zabawa.

Po uroczystej Mszy świętej i prezentacji o naszych wychowankach, zaproszeni goście wraz z mieszkańcami i pracownikami Domu Ojca Gwidona spożyli wspólnie obiad. Po skończonym posiłku rozpoczęła się zabawa karnawałowa, którą poprowadził Piano Kamil Kondek. Zabawa rozpoczęła się od tańca „Belgijka”, a potem było radosne balowanie w rytm różnych, polskich i zagranicznych, skocznych przebojów. W przerwie między tańcami odbył się konkurs m.in. na odgadywanie tytułów kreskówek, które grał p. Kamil. Był także bieg drużynowy z mandarynką na łyżce od zupy.

Czas szybko mijał na wspólnym balowaniu, a uwieńczeniem naszej zabawy był wybór KRÓLOWEJ i KRÓLA balu.

Po zakończeniu zabawy wychowankowie otrzymali prezenty, które ofiarowali nam darczyńcy. Dziękujemy wszystkim naszych darczyńcom.

Serdecznie dziękujemy Kamilowi Kondkowi i wszystkim uczestnikom naszych tanecznych szaleństw.