ŚWIĘTO OJCA GWIDONA I BAL KARNAWAŁOWY 2016

Ojciec Gwidon z Montpellier – Założyciel Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i niezawodny Patron „Domu Ojca Gwidona”. Dziękowaliśmy Bogu za jego życie, powołanie do życia konsekrowanego, wrażliwość i otwartość serca na potrzeby drugiego człowieka – zwłaszcza najmniejszego. Tu w Pacanowie „Dom Ojca Gwidona” tętni życiem, radością i otwartością na każdego. Tu każdy odnajdzie swoje miejsce, dobre słowo, doświadczy uśmiechu i schronienia. Stąd nikt nie wyjdzie głodny. Dziękowaliśmy Bogu za to dobro, które dzięki łasce Bożej dokonuje się w sercach dzieci i młodzieży za pośrednictwem sióstr i pracowników świeckich ale również za pośrednictwem hojnych dobrodziejów.

Z tej okazji dnia 6 lutego odbyła się uroczysta Msza święta w intencji prowadzonego dzieła, za wszystkich wychowanków, siostry, pracowników, przedstawicieli Urzędów z którymi Palcówka współpracuje oraz za dobroczyńców. Mszy świętej przewodniczył ks. Zygmunt Filip Badurski – duszpasterz posługujący w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Zaproszeni byli również kapłani: ks. Józef Kusek – kapelan sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie, ks. Prałat Leszek Domagała i Tomasz Chojna wikary Bazyliki Pana Jezusa Konającego w Pacanowie, Ojciec Piotr Graduszewski Trynitarz z Budzisk oraz bracia z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy koło Krakowa. Na tę uroczystość zostali również zaproszeni przedstawiciele Urzędów i przybyli: Wójt Gminy Pacanów pan Wiesław Skop, Dyrektor PCPR w Busku Zdroju pan Andrzej Smulczyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pacanowie pani Małgorzata Stańczyk,pani Aneta Chwalik – pracownik socjalny PCPR w Busku Zdroju i asystent rodzinny Justyna Twardy, przedstawiciel ECB w Pacanowie. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nasz dom dobrodzieje, którzy dzielą się z naszymi wychowankami miłością i dobrocią a także rzeczami materialnymi. W tegorocznym święcie patronalnym udział wzięli również bracia z Towarzystwa Ducha Świętego z Krakowa.

Po przeżytej Eucharystii następnym punktem programu było przedstawienie o królowej Esterze. Scenariusz spektaklu został napisany przez Panią Katarzynę Cudny. W sztuce wystąpili starsi i młodsi wychowankowie naszej Placówki. Po występach siostra Dyrektor Dobromiła przemówiła do gości i podziękowała za współpracę. Pan Wójt Wiesław Skop oraz pan Dyrektor Andrzej Smulczyński złożyli wszystkim życzenia z okazji tego święta oraz wręczyli kwiaty i upominki dla dzieci.

Dzieci wręczyły wszystkim gościom specjalnie upieczony na tę okazję „chlebek Gwidonowy” oraz własnoręcznie wykonywane wiklinowe serca. Kolejnym punktem programu był wspólny obiad i zabawa karnawałowa, którą poprowadzili bracia z Towarzystwa Ducha Świętego z Krakowa oraz starsi wychowankowie. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci i młodzież dziękują za wszystkie otrzymane dary i radość płynącą w tym dniu.