ŚWIĘTO DOMU OJCA GWIDONA

Ojciec Gwidon z Montpellier – Założyciel Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i niezawodny Patron „Domu Ojca Gwidona”. Dziękowaliśmy Bogu za jego życie, powołanie do życia konsekrowanego, wrażliwość i otwartość serca na potrzeby drugiego człowieka – zwłaszcza najmniejszego. Tu w Pacanowie „Dom Ojca Gwidona” tętni życiem, radością i otwartością na każdego. Tu każdy odnajdzie swoje miejsce, dobre słowo, doświadczy uśmiechu i schronienia. Stąd nikt nie wyjdzie głodny. Dziękowaliśmy Bogu za to dobro, które dzięki łasce Bożej dokonuje się w sercach dzieci i młodzieży za pośrednictwem sióstr i pracowników świeckich ale również za pośrednictwem hojnych dobrodziejów.

Z tej okazji dnia 10 lutego odbyła się coroczna uroczysta Msza święta w intencji prowadzonego dzieła, za wszystkich wychowanków, siostry, pracowników, przedstawicieli Urzędów z którymi Palcówka współpracuje oraz za dobroczyńców. Mszy świętej przewodniczył ks. Tomasz Franczak ze Szczucina. W koncelebrze brali udział ks. Józef Kusek – kapelan sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie, ks. Prałat Leszek Domagała z Bazyliki Pana Jezusa Konającego w Pacanowie oraz Ojciec Piotr Graduszewski Trynitarz z Budzisk . Na tę uroczystość zostali również zaproszeni przedstawiciele Urzędów i przybyli: Wójt Gminy Pacanów pan Wiesław Skop, pani Karolina Kepczyk – dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nasz dom dobrodzieje, którzy dzielą się z naszymi wychowankami miłością i dobrocią a także rzeczami materialnymi. Na nasze święto przybyła również usamodzielniona już  wychowanka naszego Domu Monika, a także rodzice naszych wychowanków.

Po przeżytej Eucharystii następnym punktem programu było przedstawienie o ojcu Gwidonie oraz występ taneczny i muzyczny dzieci z naszego Domu. Kolejnym punktem programu był wspólny obiad i zabawa karnawałowa, którą poprowadzili państwo Ewa i Mariusz Maliga. na zabawę przybyły również dzieci  z  grupy modlitewnej „Płomyki Ducha Świetego” w Pacanowie. Wszyscy świetnie się bawili.

Po zabawie wszyscy wychowankowie otrzymali prezenty. Dzieci i młodzież dziękują za wszystkie otrzymane dary i radość płynącą w tym dniu.