PONIDZIAŃSKIE STOWARZYSZENIE „TUKIDYDES” Z WIZYTĄ W PACANOWIE

17 listopada nasz z Dom odwiedzili goście z nowo powstałego Ponidziańskiego Stowarzyszenia „Tukidydes”, hasłem spotkania było „Bawimy – uczymy”.

Gościem honorowym była wojewoda – pani Agata Wojtyszek, która czytała bajki, których najmłodsze dzieci słuchały z wypiekami. W spotkaniu udział wzięli również: pani Ewa Marciniec, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju i pan Jan Bartosik, szef buskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Goście obdarowali dzieci m.in. grami planszowymi opartymi o motywy historyczne, puzzlami o charakterze edukacyjnym oraz przyborami szkolnymi. Również pani Agata Wojtyszek podarowała dzieciom maskotki i piękne śpiewniki patriotyczne z indywidualna dedykacją dla każdego dziecka. Tym gestem wzruszyła i ucieszyła wszystkich.

Panowie ze Stowarzyszenia zaprosili wszystkich obecnych do gry w planszówki czym wywołali radość na twarzach zarówno dzieci jak i młodzieży. Wychowankowie Domu Ojca Gwidona nie mogli się oderwać od takich gier jak ” Znaj Znak”, „Polak Mały”, „111.Alarm dla Warszawy” czy ” W Obronie Lwowa”. Również pani Wojewoda zagrała z nami w planszówki.

W podziękowaniu dzieci zaprosiły gości na krótki program artystyczny składający się z pokazu gry na instrumentach i śpiewaniu pieśni patriotycznych. Spotkanie odbyło się w miłej, ciepłej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś w naszym Domu odbędzie się kolejna edycja „planszówek”.

Serdecznie dziękujemy!