MIKOŁAJKOWA PODRÓŻ MARZEŃ – STYCZEŃ 2016

We wtorek 19. stycznia 2016 r wyruszyliśmy w kolejną „Mikołajkową Podróż Marzeń”, zorganizowaną dla nas przez młodzież z Technikum Elektronicznego w Połańcu pod kierownictwem p.Mariusza Zyngiera.

Dzięki hojności ofiarodawców i zapałowi młodych wolontariuszy z Połańca ten dzień będzie dla nas niezapomniany. Dzień pełen atrakcji rozpoczęliśmy … trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią! Poziom 320 to drugi, najgłębszy poziom zabytkowej kopalni GUIDO w Zabrzu, wydrążony na przełomie XIX i XX wieku, z systemem korytarzy opartych na dwóch wyrobiskach o łącznej długości około 2,5 km, Podziemne korytarze kopalni wykute są w skałach z wieloma maszynami w których zaklęta jest myśl techniczna. Tu poznaliśmy jak rozwinęła się technika górnicza od końca XIX w do czasów współczesnych. Spacerowaliśmy zaopatrzeni w hełm górniczy, lampę i pochłaniacz, oglądaliśmy ścianę łopatową z drewnianą obudową, poznaliśmy jak pracują potężne kombajny. Niezapomnianych emocji dostarczyła podróż – zejście wgłąb wyrobiska nachylonego pod kątem 18 stopni. Część trasy pokonaliśmy unosząc się kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią – podróż prawdziwą górniczą kolejką podwieszaną! Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwy górnik, jadący na szychcie do ściany wydobywczej.

Tradycyjna wizyta w McDonald’s, pozwoliła zregenerować siły przed dopingiem dla piłkarzy ręcznych w meczu Białorusi z Norwegią w katowickim SPODKU. Dzieciaki pierwszy raz uczestniczyły w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej. Wymalowani i uradowani, okrzykami dopingowaliśmy grających. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom dzięki którym ta podróż była możliwa, a także p. Mariuszowi Zyngierowi i młodzieży z Technikum z Połańca. Jesteście Wielcy! Dziękujemy!