„DZIECIAKI WARSZAWIAKI” Z WIZYTĄ W PAŁACU PREZYDENCKIM

„Dzieciaki Warszawiaki” to hasło, pod którym Enea Połaniec 15 czerwca 2018r.  zorganizowała wycieczkę dla wychowanków naszego Domu oraz dzieci z Centrum Opieki w Skopaniu. Pomysłodawcą akcji jest Pan Marcin Kaczmarczyk, który razem z nami pojechał do stolicy. 

Podróż minęła nam wesoło i szybko, w Warszawie najpierw udaliśmy się z wizytą do Pałacu Prezydenckiego gdzie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Pierwszą Damą. Niespodziewanie dzieci miały okazję spotkać się również z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Pierwsza Dama opowiedziała nam o siedzibie głowy państwa zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i pracownika, ponieważ w Pałacu Prezydenckim mieści się gabinet w którym wykonuje obowiązki Małżonki Prezydenta.Pani Agata Kornhauser-Duda z uśmiechem odpowiadała na pytania dzieci i podpisywała pamiątkowe zdjęcia. Dzieci pierwszy raz odwiedziły pałac i były pod wielkim wrażeniem zarówno zwiedzanych pomieszczeń jak i historii budowli.

W ramach wycieczki, po przerwie obiadowej, która miała miejsce ku uciesze dzieci w McDonaldzie, wyruszyliśmy do następnego punktu programu dnia czyli Sejmu. Dziecki miały okazję posłuchać obrad Sejmu RP i zapoznały się z jego historią. Spotkaliśmy się również z Panią Poseł Anną Krupką. Finałem wycieczki okazał się Stadion Narodowy, który wszyscy zwiedzali z wypiekami na twarzach.

Serdecznie dziękujemy Grupie Enea z Połańca, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania nam tej niezapomnianej wycieczki.